Bagaż podczas podróży autokarem – co trzeba wiedzieć ?

Posted by admin
Category:
Ocena

Wybierając się w podróż, warto wcześniej zwrócić uwagę na przewozy autokarowe w Gdańsku, które niezwykle cenią kwestię bagażu. Gdy zastanowimy się nad tym głębiej, możemy dostrzec wiele czynników mających wpływ na bezpieczeństwo przechowywania bagażu oraz na same zasady dotyczące jego pakowania. Jeśli chcesz w odpowiedni sposób przygotować i zabezpieczyć swój bagaż, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

charter2 - Bagaż podczas podróży autokarem - co trzeba wiedzieć ?

Bagaż nie tylko podręczny

Autokary w Gdańsku są nowoczesne i dostosowane pod względem wygodnej i komfortowej jazdy. Przygotowane są w nich specjalne luki bagażowe, gotowe pomieścić wszystkie nasze rzeczy. Bagaż dzielimy na ten niezbędny, czyli podręczny oraz na ten mniej ważny, który wkładamy do wydzielonego miejsca.

Bagaż podręczny powinien zawierać wszystkie niezbędne oraz cenne przedmioty – karty płatnicze, dokumenty, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny.

Ładowność bagażu

Każda firma oferująca przewóz osób w Gdańsku czy innym mieście ma ustalone zasady odnośnie dopuszczalnej wagi bagażu. Z reguły założone jest, że bagaż podstawowy nie powinien przekraczać 20 kg, a podręczny 5kg. Opłata za miejsce w luku bagażowym najczęściej jest już wliczona w cenę biletu. Jeśli chcemy wziąć dodatkowe rzeczy, które zajmują sporo miejsca bądź mają nieregularny kształt, warto wcześniej zwrócić się do firmy wynajmującej autokary w Gdańsku, z pytaniem o możliwość jego zabrania.

W co najlepiej się spakować?

Wybór odpowiedniego elementu, w który zapakujemy swoje rzeczy, też nie musi być jednoznaczny. Możemy do tego użyć plecaka, walizki czy też innej torby np. na kółkach. Najbardziej popularne i wygodne są obecnie walizki. W szczególności te, wykonane z poliwęglanu, gdyż są bardzo wytrzymałe na wgniecenia i urazy mechaniczne.

Zabezpiecz rzeczy od środka…

Aby mieć pewność, że z naszymi rzeczami podczas podróży nic się nie stanie, warto o nie zadbać wcześniej. Przewozy autokarowe w Gdańsku szanują powierzone bagaże, ale nikt nie ma wpływu na jakość pokonywanej drogi. Wibracje wytwarzane podczas jazdy po nierównej powierzchni mogą powodować uszkodzenia. Szklane rzeczy warto więc owinąć w jakieś ubrania i położyć na środku walizki. Rzeczy płynne natomiast można włożyć do szczelnie zamkniętych torebek, tak, by zawartość nie rozlała się na resztę bagażu.

…oraz od zewnątrz!

Choć w samym autokarze mamy pewność, że nikt obcy nie dostanie się do bagażu, to niestety podczas różnych postojów, kontroli czy przepakowywania bagaży, istnieje ryzyko kradzieży. Warto więc przy wyborze walizki, zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Jeśli obecna torba nie posiada takich, można zamki zapiąć nawet zwykłą małą kłódką. Przewozy autokarowe w Gdańsku dbają o bezpieczeństwo bagaży, lecz warto również samemu  przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Trzymając się tych zasad, będziesz mieć pewność, że posiadasz dobrze zapakowany oraz zabezpieczony, przed niechcianymi urazami, bagaż. Teraz tylko pozostaje kwestia wyboru przewoźnika, ale jak wynajem autokarów, to tylko w Gdańsku! 🙂