Wynajmij autokar i przeżyj halloweenową przygodę

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Już za kilka dni Halloween! Jedni to święto kochają, inni go nie cierpią, ale jedno jest pewne – to znakomita okazja do wspólnej zabawy z rodziną czy znajomymi! Wynajmij autokar, zapakuj do niego bliskich i wybierzcie się na poszukiwanie halloweenowej przygody!

sigmund aGlSpdfN DE unsplash 1 - Wynajmij autokar i przeżyj halloweenową przygodę

Wynajmij autokar i pojedź do mrocznego miejsca

Halloween obchodzony jest w Wigilię Wszystkich Świętych – wierzy się, że tego dnia dusze naszych bliskich zmarłych nas odwiedzają. Jakie są symbole Halloween chyba nie musimy nikomu mówić – świecące dynie, duchy, demony, czarownice, nietoperze, wampiry itp. Jak więc najlepiej wczuć się w ten klimat? Można oczywiście zrobić domówkę i przygotować tematyczne dekoracje. My jednak polecamy coś innego – wynajmij autokar w Gdańsku i wybierz się w miejsce, gdzie mroczny klimat robi się sam!

Zamek Czocha 

Dzięki przewozowi osób w Gdańsku wynajmiesz komfortowy autokar, którym możesz się wybrać na południe Polski, gdzie znajdziesz jeden z najbardziej tajemniczo i mrocznie wyglądających zamków w Polsce. Koniecznie rób dużo zdjęć, ten zamek jest niezwykle fotogeniczny!

Zamek Czocha, który znajduje się w Górach Izerskich, powstał w XIII wieku. Ma za sobą wiele mrocznych historii – zamieszkujący go ludzie bywali bezlitośni. Zamurowane żywcem niemowlę, wrzucane do studni żony i kochanki (studnia ta zyskała miano Studni Niewiernych Żon), zarwanie drewnianego mostu i śmierć kilkudziesięciu żałobników, którzy akurat tamtędy przechodzili, śmierć niewolników w lochach… Wszyscy oni podobno straszą tam każdej nocy! Przyznajcie sami – czyż nie jest to miejsce wprost idealne do spędzenia tam najstraszniejszej nocy w roku?

Tak, tak, nocy. Jeśli skorzystasz z wynajmu autokarów w Gdańsku i pojedziesz tak daleko, aby zobaczyć ten wspaniały zamek, możesz skorzystać z noclegu, jaki oferuje w swoich wspaniałych komnatach. Możesz się zdecydować na dzienne zwiedzanie zamku, choć w wybrane dni można skorzystać także z nocnego zwiedzania zamku. Koniecznie pamiętaj o zajrzeniu do Studni Niewiernych Żon i wizycie w Multimedialnych Salach Tortur. 

Wynajmij autokar na zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec

Jeśli nie jesteś aż tak odważny, żeby spędzić noc w jakimś nawiedzonym zamku i preferujesz tylko dziennie zwiedzanie, koniecznie wybierz się autokarem do położonego na szczycie najwyższego wzniesienia Jury-Krakowsko Częstochowskiej Zamku Ogrodzieniec. 

Podobno po dziś dzień zamek ten jest nawiedzany przez okrutnego kasztelana Warszyckiego pod postacią ogromnego czarnego psa o piekielnych oczach. Kasztelan Warszycki nie zapisał się na kartach historii niczym dobrym, wręcz przeciwnie – czerpał przyjemność z zadawania ludziom bólu, oglądania, gdy robił to ktoś inny, kazał nawet wychłostać swoją żonę na oczach tłumu, a inną z kolei zamurować żywcem. Nie chcielibyście spotkać jego ducha w nocy. 

priscilla du preez svIdk6Ai94w unsplash 1 - Wynajmij autokar i przeżyj halloweenową przygodę

Halloween tuż, tuż, nie zwlekaj więc – wybierz którąś z naszych propozycji, wynajmij autokar w Gdańsku, zaproś znajomych i wybierzcie się wspólnie po niezapomnianą przygodę!