Wynajem autokarów w Gdańsku, czyli przepis na udany wyjazd

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Szykuje się zielona szkoła albo większy wyjazd pracowniczy? Dobrym pomysłem jest wynajęcie autokaru, a na zainteresowanych z Trójmiasta czeka pozytywne zaskoczenie. Wynajem autokarów w Gdańsku jest bardzo przystępną opcją, ze względu na sporą ofertę przewoźników np. firmy Dobrucki. Transport załatwiony? Teraz pojawia się pytanie — gdzie jechać? Oto nasze propozycje:

coach selfie 1024x683 - Wynajem autokarów w Gdańsku, czyli przepis na udany wyjazd

1. Mazury

Pojezierze mazurskie to już kultowa pocztówka z polskiej majówki albo weekendowego wypadu. W okresie letnim Giżycko i jezioro Niegocin, Kisajno, a dalej ogromne Mamry i Śniardwy to świetna opcja na zieloną szkołę. Oprócz wypoczynku typowo plażowego lub żeglarskiego Mazury są również ciekawą alternatywą dla amatorów turystyki miejskiej. Kętrzyński zamek krzyżacki lub była kwatera Adolfa Hitlera z czasów drugiej wojny w Wilczym Szańcu, przyciągają pasjonatów historii z całej Europy. Na fanów architektury barokowej w Świętej Lipce czeka kultowa już bazylika, a 10 km dalej, w miejscowości Reszel, stare miasto z zamkiem, które sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się gdzieś w XV wieku.

Do wyżej wymienionych miejscowości z Gdańska dojedziemy w mniej więcej 3 godziny trasą S7. Odległość wynosi około 200/ 250 km, więc wynajem autokaru w Gdańsku będzie najrozsądniejszą opcją, zwłaszcza że Mazury wymagają pewnej dozy logistycznej gimnastyki. Autokary w Gdańsku wynajęte od Firmy Dobrucki to świetne rozwiązanie na taki mazurski wypad.

2. Bydgoszcz i Toruń

Jeśli interesuje Was jednak szybszy wyjazd, powiedzmy jednodniowy, Bydgoszcz i Toruń będą strzałem w dziesiątkę. Oprócz zamku krzyżackiego i słynnych pierników stolica kujawsko-pomorskiego kusi turystów m.in. Domem Legend Toruńskich — interaktywnym połączeniem muzeum i teatru. Spektakle dostosowywane są do wieku zwiedzających, więc i dzieciaki będą miały frajdę słuchając historii o krzyżackich podbojach, ale i dorośli mogą dostać gęsiej skórki podczas spacerów po mrocznych piwnicach. Bydgoszcz za to kusi teatrem operowym, Opera Nova, który mógłby być ciekawą alternatywą dla np. gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Dla amatorów sztuki i kultury mamy jeszcze jedną propozycję — bydgoska Kamienica 12, czyli kompleks artystycznego podwórka, kawiarni, restauracji, czytelni oraz galerii sztuki, fotografii, a nawet… sklepu z meblami!

Jest to zdecydowanie ciekawa propozycja na wynajem autokarów w Gdańsku, zarówno dla organizatorów wyjazdów pracowniczych, jak również dla szkół. Przejazd do Bydgoszczy oraz Torunia to kwestia 165/190 km, które można pokonać w trochę ponad 2 godziny trasą A1. Wydawałoby się, że alternatywą dla autobusów jest kolej, aczkolwiek dla grup większych, a w dodatku chcących wyrobić się w jeden dzień, lepiej skorzystać z usług doświadczonego przewoźnika autokarowego.

3. Wilno

Tym razem propozycja dla wytrwałych, a przynajmniej takich, dla których dłuższe wyjazdy nie są problemem. Stolicę Litwy, tak istotną dla historii Polski można spokojnym tempem zwiedzić w weekend, a bogata i przystępna cenowo oferta hotelowa nie odstraszy, ani rodziców dzieci w wieku szkolnym, ani wycieczkowiczów, których szkoła już nie dotyczy. Ostra Brama, starówka, jak również Muzeum Adama Mickiewicza oraz wieża telewizyjna (świetny punkt widokowy) to sztandarowe punkty, które trzeba w Wilnie zobaczyć. Około 38 km od litewskiej stolicy znajduje się miejscowość Troki, która słynie z ogromnego kompleksu zamkowego, gdzie stacjonował m.in. król Jagiełło.

Odległość od Trójmiasta (600 km) może wydawać się barierą nie do przeskoczenia, ale tylko pozornie. Przewóz osób w Gdańsku od Firmy Dobrucki cechuje się rozsądną cenowo ofertą, co pozwala na naprawdę ciekawy wyjazd do naszych północnych sąsiadów.

4. Berlin

Druga w tym zestawieniu propozycja zagraniczna. Pomysł wyjazdu do niemieckiej stolicy na pewno spotka się z ciepłym odbiorem ze strony uczniów, jak i rodziców. Berlin cieszy się bowiem reputacją metropolii, ale tak bogatej kulturowo i historycznie, że najpewniej sprosta oczekiwaniom niejednego amatora podróży. Młodzież zainteresuje słynna East Side Gallery ze świetnymi muralami, a dla młodszych odbiorców proponujemy LEGOLAND Discovery Centre, dzięki któremu można zrozumieć fenomen słynnych klocków. Warto też wspomnieć, że żegnający się ze stanem kawalerskim panowie mogą obrać za cel właśnie Berlin, który słynie z nocnego życia. Stolica Niemiec coraz częściej okazuje się strzałem w dziesiątkę przy okazji wieczorów kawalerskich.

W zależności od trasy, z Gdańska do Berlina można dostać się w około 6 godzin pokonując przy tym 550/ 600 km. Słynne niemieckie autostrady zapewniają naprawdę sprawną podróż, a sam pobyt może się okazać naprawdę ciekawym przeżyciem. Przewozy autokarowe w Gdańsku od Dobruckiego, na takich trasach to jedno z rozsądniejszych rozwiązań patrząc na brak bezpośrednich połączeń kolejowych.

Mieszkańcy Trójmiasta podróżowali, podróżują i podróżować zapewne będą, więc wynajem autokarów w Gdańsku to kwestia niezwykle istotna, ale i niekiedy dosyć stresogenna. Tym, którzy nadal się wahają podpowiadamy również co warto wiedzieć podczas wynajmu. Nasze propozycje to tylko niektóre z arcyciekawych miejsc, które należy odwiedzić, a wraz z firmą Dobrucki staje się to łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.