Sposoby na walkę z chorobą lokomocyjną

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Choroba lokomocyjna dotyka wielu z nas – i rzecz jasna, nie należy to do przyjemnych doświadczeń! Wiąże się z dyskomfortem, a i wpływa na komfort innych podróżujących – nie tylko osoby, która ma tę dolegliwość. 

Głównymi “zainteresowanymi” w tej sprawie będą dzieci, ale również dorosłych, choć nadal w mniejszym stopniu. Rzecz jasna, wynajmując przewozy autokarowe w Gdańsku, możesz być pewny, że kierujący pojazdami z pewnością będą na to przygotowani.

Mimo wszystko jednak – warto znać sposoby, które ustrzegą Ciebie lub Twoje dziecko przed chorobą lokomocyjną. Poznaj aż pięć z nich! 

children 5411350 1920 - Sposoby na walkę z chorobą lokomocyjnąPo pierwsze: dostęp do świeżego powietrza

Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną, zadbaj o to, aby usiąść jak najbliżej okna i poinformuj kierowcę, że zostanie ono otwarte. W ten sposób powinieneś ustrzec się przed mdłościami – to właśnie dostęp do świeżego powietrza sprawia, że mdłości przechodzą albo wcale nie występują. Pamiętaj, aby oddychać głęboko (płytki oddech nic Ci nie da!). 

Jeśli na chorobę lokomocyjną cierpi Twoje dziecko, zachęć je do tego samego. 

Po drugie: wybierz odpowiednie miejsce

Czyli takie, gdzie nie będziesz narażony na czucie absolutnie każdej wyboistości w drodze! Czyli trzymaj się jak najdalej od osi kół. Jeśli takie miejsca w autokarze są już zajęte, poproś o zamianę. To naprawdę pomoże! Dopilnuj, aby dzieci zajmowały miejsca raczej z przodu, niż z tyłu – i rzecz jasna, nie zapominaj o otwartym oknie! 😉 

Po trzecie: zadbaj o odpowiedni posiłek przed podróżą

Przed podróżą autokarem nie wolno jeść żadnych ciężkostrawnych posiłków ani pić żadnych gazowanych napojów (nawet woda gazowana nie należy do najlepszych pomysłów). Kiedy decydujesz się na wynajem autokarów w Gdańsku i cierpisz na chorobę lokomocyjną, warto, abyś zadbał o odpowiednią dietę nawet dzień przed podróżą. Z pewnością wpłynie to na Twój komfort jazdy. Pamiętaj – kierowca nie zawsze będzie mógł się nagle zatrzymać! 

Po czwarte: zaprzyjaźnij się z miętą i imbirem

Tych państwa nikomu nie trzeba przedstawiać – imbir jest doskonałym środkiem do walki z mdłościami (można przygotować napój, ale można wybrać również imbirowe dropsy). Podobnie mięta – choć ta z kolei nie jest ulubieńcem dzieci. Mimo wszystko jednak warto wspomóc się tymi dwoma specyfikami! 

Po piąte: tabletki

Wybierz się do apteki i poproś o coś na chorobę lokomocyjną – z pewnością zostaniesz dobrze obsłużony. Pamiętaj jednak, że farmakologia w tym przypadku będzie wpływać, że będziesz senny – to również nie jest wskazane w każdym przypadku! Dlatego należy dokładnie przeczytać ulotkę. 

bus 1898612 1920 1 - Sposoby na walkę z chorobą lokomocyjnąTo już wszystko na dziś! A Ty? Jakie masz sposoby na walkę z mdłościami?