Przewozy autokarowe – podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

W naszym kraju znów wprowadzone zostały pewne obostrzenia. Nie jest to czas na wycieczki, jednak czasem i tak korzystać będziemy z tego typu usług. Postanowiliśmy przypomnieć podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas pandemii i nie tylko! Pamiętajmy, że podczas podróży nie tylko wirus może stanowić niebezpieczeństwo. Zaczynamy! 

mika baumeister uz T7h8ds04 unsplash scaled - Przewozy autokarowe - podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa

Po pierwsze – obowiązek noszenia maseczek

W naszej firmie przykładamy dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa. Dlatego nasze autokary w Gdańsku dostosowane są do wszystkich zaleceń! Wiele również zależy od podróżujących – dlatego zwracamy uwagę, aby każdy podróżujący podczas jazdy zasłaniał usta i nos. 

Po drugie – odpowiednie odstępy

Kolejna z zasad to zachowanie odpowiedniej odległości. Organizując przewóz osób w Gdańsku mamy na uwadze wystarczającą ilość miejsc – tak, aby każdy podróżujący miał możliwość zajęcia miejsca zachowując bezpieczny dystans. 

Po trzecie – dezynfekcja

Nasze autokary w Gdańsku są regularnie dezynfekowane, a szczególną uwagę poświęcamy tzw. miejscom wrażliwym, takim jak klamki czy uchwyty. Każdy pasażer może mieć pewność, że autokar jest odpowiednio przygotowany – jednak i tak w dalszym ciągu wymagamy, aby każdy podróżujący przed wejściem do autokaru zdezynfekował ręce. 

Po czwarte – zakaz przemieszczania się podczas podróży

Jak wspomnieliśmy – podróżując nie należy zwracać uwagi wyłącznie na kwestie sanitarne. Bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego każdego pasażera obowiązuje zakaz przemieszczania się. W razie niespodziewanej sytuacji na drodze, która mogłaby w jakikolwiek sposób zagrażać bezpieczeństwu podróżujących i kierowcy, ogromną różnicę zrobić może fakt, że wszyscy pozostają na swoich miejscach. Kierowca rzecz jasna może zareagować – jednak jeśli choć jeden z pasażerów zamiast zostać na miejscu będzie je zmieniał, ryzyko uszczerbku na zdrowiu kogokolwiek zdecydowanie wzrasta! Dlatego apelujemy – w miarę możliwości trzymajmy się wybranych wcześniej siedzisk! 

Po piąte – absolutny zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów w trakcie podróży

Ten podpunkt wydawać się może czymś oczywistym – niestety, czasami podróżujący nie stosują się do tego zakazu. Osoby będące pod wpływem alkoholu mają znacznie opóźniony czas reakcji i w razie wypadku nie będą w stanie odpowiednio się zachować. Palenie papierosów nie dość, że jest nieprzyjemne dla innych, może być również przyczyną pożaru. A tego można uniknąć! Dlatego przypominamy – podczas korzystania z usług przewozu osób w Gdańsku powyższe czynności są zabronione. 

annie spratt tG822f1XzT4 unsplash scaled - Przewozy autokarowe - podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa

To już wszystkie zasady, jakie chcieliśmy omówić dzisiaj. Państwu życzymy dużo zdrowia i bezpiecznych podróży!