Przewozy autokarowe latem – jak dobrze wybrać przewoźnika

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Posiadając ogromne doświadczenie w przewozie osób w Gdańsku, na terenie Trójmiasta, a także całej Europy, postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat korzystania z przewozów autokarowych latem. Oto najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając przewoźnika.

rui silvestre NYbbON5Afs0 unsplash - Przewozy autokarowe latem - jak dobrze wybrać przewoźnika

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wielu klientów wybierając firmę oferującą przewozy autokarowe kieruje się głównie kwestiami finansowymi. Pomimo, że jest to bardzo istotne, warto poświęcić czas, by wybrać ofertę nie tylko ekonomiczną, ale również spełniającą wszelkie wymagania, jakie obecnie rynek stawia przed firmami oferującymi przewóz osób.

Najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo. Stan techniczny pojazdu powinien być bez zarzutu szczególnie latem, kiedy skrajne zjawiska pogodowe istotnie wpływają na użytkowanie pojazdów. Warto wybrać przewoźnika, który tak jak nasza firma, oferująca przewozy autokarowe w Gdańsku, posiada własne zaplecze techniczne z warsztatem oraz przeszkoloną kadrą techniczną. 

Ponadto każdy kierowca dokonuje oględzin autokaru posługując się szczegółową checklistą. Ważne są również takie elementy, jak wiek autokaru, sprawna, regularnie przeglądana klimatyzacja, wymuszony obieg powietrza, doskonały stan techniczny opon, gaśnica czy apteczka pierwszej pomocy.

Czynnik ludzki

Nie mniej kluczowa niż stan techniczny pojazdu jest kadra kierowców. Szczególnie w przypadku długich, letnich wyjazdów w wysokich temperaturach istotne jest, aby kierowca miał odpowiednią ilość przerw. Podczas wielogodzinnych podróży niezbędni są zmiennicy, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo. W firmie Dobrucki kierownicy transportu ze szczególną uwagą wyznaczają trasy z potrzebną ilością przerw, przydzielając odpowiednią ilość kierowców.

Komfort jazdy w upale

Przed wyborem firmy oferującej przewozy autokarowe dowiedzmy się, jaką flotą dany przewoźnik dysponuje. Oprócz wspomnianej wcześniej klimatyzacji, warto zwrócić również uwagę na komfort wyposażenia autokaru. Z uwagi na duże nasłonecznienie, dobrze wyposażony autokar powinien mieć odpowiednie przesłony na oknach. 

Podróżując w upalne dni pamiętajmy o nawadnianiu, co wiąże się z kolei z częstszymi wizytami w toalecie. Czystość w autokarze ma niebagatelne znaczenie szczególnie latem, kiedy wszelkie zapachy dają o sobie znać wyjątkowo intensywnie.

dahee son tMffGE7u1bI unsplash - Przewozy autokarowe latem - jak dobrze wybrać przewoźnika

Mamy nadzieję, że nie mając możliwości wybrania autokarów w Gdańsku, skorzystacie z naszych rad, aby w innych częściach Polski wybrać równie sprawdzoną i zaufaną firmę.