Przewozy autokarowe: co warto wiedzieć podczas wynajmu?

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Wyjazd służbowy, wycieczka szkolna, a nawet… wesele, urodziny, czy wieczór kawalerski! Pewnie większość osób, która po raz pierwszy decydowała się na wynajem autokaru, stawała przed dylematami typu: Czy się opłaca? Czy to drogie? Czy przewoźnik będzie uczciwy? Przewozy autokarowe to branża bardzo konkurencyjna, ale nie musi przerażać. Poniżej powiemy Wam co warto wiedzieć podczas wynajmowania autokaru.

66789759 429146794600045 4707155157073264640 n 3 1024x684 - Przewozy autokarowe: co warto wiedzieć podczas wynajmu?

1. Profesjonalnie i z klasą

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dzieciaki z podstawówki mają dosyć ślęczenia nad książkami, kolejnych prac domowych i następnej lektury, której i tak nie rozumieją. Za oknem słońce. Wizja zielonej szkoły wydaje się nadto kusząca. Namawiają rodziców oraz wychowawczynię na wyjazd. I tutaj przed dorosłymi staje wyzwanie większe niż przeczytanie W pustyni i w puszczy przez jedną noc. Jak zapewnić dzieciakom bezpieczny wypad? Szukając firmy transportowej należy przede wszystkim upewnić się, czy dany przewoźnik jest sprawdzony, doświadczony i transparentny. Googlujemy, zerkamy na stronę internetową firmy oferującej przewozy autokarowe, fanpage na Facebooku, może ma również profil na Linkedin? Profesjonalnie zaprojektowana wizytówka przewoźnika, a nawet sposób odpisywania na maile świadczy o jego uczciwości i marce. Chyba chcemy, aby nasze pociechy trafiły w jak najlepsze ręce, prawda?

2. Nigdy po taniości

Super. Ktoś chce 50% mniej niż średni koszt na tej trasie. Dzwonimy, piszemy, zaklepujemy. I co się okazuje? Brak przeglądu, okropny standard pojazdu, albo niedoświadczony kierowca. Zawsze upewnijmy się, że oferta jest realna. Nikt przecież nie pojedzie z Gdańska do Krakowa za 300 zł z grupą nastawionych na najlepszą noc swojego życia kawalerów przed trzydziestką. Realnie spójrzmy na cennik, porównujmy przewoźników, nie bójmy się dopytać. Zimny osąd sytuacji może nie tylko uratować nasze plany wyjazdowe, ale także zapewnić sprawną podróż dla współtowarzyszy.

3. Sprawdzam

Znaleźliśmy fajnego przewoźnika z pewną renomą i w przystępnej cenie. Razem z grupą zbieramy się na miejscu spotkania, wszystko jest cudownie, humory dopisują, podjeżdża dobrze wyglądający autokar, zatrzymuje się, wysiada kierowca i… Kierowcą okazuje się pan Henryk mocno po sześćdziesiątce dobijający do swojej siedemdziesiątej wiosny na tym świecie. Poprawia swoje okulary pamiętające jeszcze świetność PZPR i zaprasza na pokład. Nigdy! Przed ostateczną rezerwacją dowiedzmy się kto będzie prowadził. Jakie ma doświadczenie? Ile ma lat? Od kiedy jest w zawodzie? Czy zdarzyły się wypadki? Profil kierowcy jest równie istotny, jak stan techniczny pojazdu, więc dobrze jest także poprosić o wcześniejszą rozmowę telefoniczną i wypytać o trasę, a przede wszystkim, czy już tą trasą kiedykolwiek jechał. Podobnie ze stanem pojazdu, przeglądami, historią stłuczek i napraw. Dokładne prześledzenie np. strony firmy przewozowej Dobrucki powinno dużo rozjaśnić. Trzymajmy rękę na pulsie.

4. Dla zabicia czasu

Wsiadamy do autokaru, zajmujemy miejsca i ruszamy. Pierwszy kilometr, drugi, dziesiąty. Przy pięćdziesiątym dobrze by było obejrzeć jakiś film, może poczytać książkę. Ale co się okazuje: ani telewizora pokładowego, ani paneli multimedialnych przy każdym siedzeniu. No trudno, zostaje telefon. Moment, WIFI też brak. No ok, książka… a gdzie światło? Udogodnienia autokaru to świetna sprawa, zwłaszcza kiedy szykuje się dłuższa wyprawa. Fajnie jest zabić czas serialem albo dobrym kryminałem, ale i do tego potrzebna jest chęć i inicjatywa przewoźnika. Przed wyjazdem zapytajmy o WIFI na pokładzie, czy multimedia. Można również subtelnie zasugerować, że tysięczny seans Mamma Mia nie jest najlepszym pomysłem, ale już nowy Bond sprawdziłby się doskonale.

Wynajem autokaru nie musi być stresem – należy tylko pamiętać o kilku szczegółach. Przewozy autokarowe to branża, w której powinno przodować bezpieczeństwo, profesjonalizm i rozsądna cena. Niech nie decydują za nas emocje, czy impuls chwili. Podróż powinna przebiegać sprawnie i komfortowo. Pytajmy, sprawdzajmy, porównujmy i w drogę!