Przewóz osób – na co zwrócić uwagę?

Posted by Dobrucki Team
Category:
5/5 - (4 votes)

Dzień dobry! Postanowiliśmy opublikować dziś wpis, w którym zawrzemy najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajmu autokaru. Na co zwrócić uwagę, wynajmując autokar, jak przekonać się, że firma jest rzetelna i czego oczekiwać. Czytaj dalej! 

pens 5029291 960 720 - Przewóz osób - na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze – cena! 

Jak powszechnie wiadomo, cena uzależniona jest od wielu czynników. Pytając firmę przewozową o wycenę, przygotuj takie informacje jak:

  • dystans, trasa,
  • czas, jaki kierowca będzie zmuszony poświęcić na zlecenie – szacowany czas jazdy oraz czekania,
  • dodatkowe koszty (parkingi, płatne autostrady itp.). 

Tylko z takimi informacjami Twój przewoźnik będzie w stanie powiedzieć Ci, jaka kwota będzie potrzebna na przewóz osób. Rzecz jasna, nie bez znaczenia są również:

  • ilość osób, 
  • okres wynajęcia autobusu czy limuzyny,
  • czas trwania zlecenia. 

Masz jakieś wątpliwości? Nie bój się pytać! 

Po drugie – firma. 

Sami, oferując przewóz osób w Gdańsku nie mamy problemu z przekazaniem jakichkolwiek informacji klientowi. Możesz liczyć, że odpowiemy na każde pytanie. Jeśli jednak firma oferująca usługi transportowe stara się cokolwiek ukryć, miej się na baczności!  

Przede wszystkim zapytaj o ubezpieczenie, jakim objęte są pojazdy. Dowiedz się, ile lat działa na rynku oraz sprawdź odsetek wypadków. 

Ważnym elementem jest również pytanie o kierowcę – konieczne jest, aby sprawdzić prawo jazdy i potrzebne badania. Zwłaszcza w czasie pandemii! 

Podczas długich tras warto zapytać się przedstawiciela firmy, kto jest zobowiązany pokryć ewentualne koszty związane z wyżywieniem czy pobytem kierowcy w hotelu. Tutaj polityka różnych firm może się różnić! 

Po trzecie – na co możesz liczyć w wynajmowanym pojeździe? 

Zastanów się, na czym Ci zależy. Klimatyzacja? A może potrzebujesz dużego bagażnika? Poinformuj przedstawiciela firmy, jakie potrzeby muszą zostać spełnione. Warto również spytać, czy pojazd wyposażony jest w apteczkę – jak wiadomo, powinien być to niezbędny element każdej podróży! Zapytaj też o to, czy pojazd dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zapominajmy również o dzieciach – niektóre firmy przewozowe oferują również foteliki dla najmłodszych. 

Warto dowiedzieć się również, ile kilometrów autokar może przejechać – i rzecz jasna, ile godzin za kierownicą jest optymalne dla kierowcy. Nie wolno pominąć żadnej z tych rzeczy! 

mountains 2815301 960 720 - Przewóz osób - na co zwrócić uwagę?Pamiętaj – czy wynajmujesz autokar na kilka godzin czy na dłuższy czas, masz pełne prawo wymagać. Właściciele firmy zobowiązani są Ci pomóc! Nie zapomnij sprawdzić naszej oferty autokarów w Gdańsku. Zorganizuj sobie wycieczkę – na nas zawsze możesz liczyć!