Przepiękne miejsca na jesienną wyprawę autokarem

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Zaczęła się piękna polska złota jesień. Czas, kiedy słońce nadal przygrzewa, ale nie ma upałów, a na drzewach pojawiają się najpiękniejsze odcienie jesieni, to wspaniały moment na prawdziwie jesienną wyprawę! W tym wpisie poznasz 3 miejsca na jesienną wyprawę z autokarami w Gdańsku.

benjamin voros wITd9 eDTw8 unsplash - Przepiękne miejsca na jesienną wyprawę autokarem

Czerwone Wierchy

Piękno polskich Tatr zachwyca o każdej porze roku. Trzeba jednak przyznać, że jesienią mają niepowtarzalny urok. Jeśli zdecydujecie się na wynajem autokarów w Gdańsku i podróż na południe Polski, zdecydowanie punktem obowiązkowym Waszej wycieczki powinny być Czerwone Wierchy. 

Tworzą je cztery szczyty – Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak i Kopa Kondracka. Skąd wzięła się więc ich nazwa? Od rośliny, która porasta ich zbocza. Nazywa się sit skucina i jesienią przybiera czerwony kolor. Zapewniamy, że to niesamowity widok!

Krzesanica, najwyższy szczyt Czerwonych Wierchów liczy 2122 m n.p.m. Zapewne wydaje się to Wam sporo, ale szlaki prowadzące na ten masyw górski są naprawdę łatwe i nie wymagają niezwykłych umiejętności. Jedyna rzecz, o jakiej warto pamiętać, to żeby na wycieczkę wybrać się już wcześnie rano, bo trasa jest długa. Widoki rekompensują jednak wszystko.

Jak już będziecie w Tatrach, dla niezwykłych jesiennych krajobrazów warto wybrać się również na spacery dolinami, np. Doliną Strążyską. Dolina ta jest w znacznej mierze zalesiona, więc barw jesieni tam nie brakuje. Niebywałą zaletą spacerów po Tatrach jesienią jest również to, że wtedy nie ma już tak wielu turystów, co korzystnie wpływa na ich urok.

Bory Tucholskie 

Jeśli szukacie czegoś bliżej przewozu osób w Gdańsku, warto rozważyć Bory Tucholskie. Wyobrażacie sobie coś piękniejszego niż las skąpany w odcieniach żółci, pomarańczu i czerwieni? Jeśli na miejscu zdecydujecie się na pensjonat w środku lasu, być może usłyszycie w oddali rykowisko jeleni. Niesamowite doznania gwarantowane. 

Jeśli jesteście zapalonymi grzybiarzami, będziecie zachwyceni. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, wyobraźcie sobie, jakie okazy można tam znaleźć! Nawet jeśli uważacie, że znacie się na grzybach, warto wziąć ze sobą mały atlas grzybów, bo czasami naprawdę można się zdziwić, co kryje las.

Dla tych nieco bardziej aktywnych polecamy spływ kajakowy Brdą lub Wdą. Poznawanie tego regionu z perspektywy kajaka jest tak niezwykłym doświadczeniem, że trudno to opisać, trzeba to przeżyć! Dlatego nie zastanawiajcie się ani chwili, skorzystajcie z przewozów autokarowych w Gdańsku i w drogę!

erik witsoe pvoQJym18Jg unsplash - Przepiękne miejsca na jesienną wyprawę autokarem

Niezależnie od tego, który kierunek wycieczki wybierzecie, wynajem autokarów w Gdańsku to gwarancja komfortowej i bezpiecznej jazdy, a także profesjonalnego kierowcy oraz fachowej pomocy w organizacji. Życzymy udanych wojaży!