Polskie miasta idealne na wycieczkę szkolną

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Jesień tuż za rogiem, więc dni będą coraz chłodniejsze, zaraz potem zima. Dodatkowo kto wie, kiedy uderzy w nas 4. fala pandemii. Czas pomyśleć o wycieczce szkolnej, to może być ostatni dzwonek! W tym wpisie przedstawimy Ci 3 wspaniałe miejsca na wycieczkę szkolną, na którą możesz się wybrać, dzięki wynajmowi autokarów w Gdańsku

church 5541729 640 - Polskie miasta idealne na wycieczkę szkolną

Gród Kraka – Kraków

Naszym zdaniem Kraków jest miastem, które każdy Polak powinien zobaczyć choć raz w życiu. Choć jesteśmy pewni, że każdy będzie chciał tu wrócić! To miasto ma niesamowity i niepowtarzalny klimat, bardzo dobrze zachowane zabytki. Dodatkowym atutem jest to, że jest dawną stolicą Polski, więc przy okazji wycieczki szkolnej można zrobić małą lekcję historii. 

Obowiązkowym punktem programu wycieczki autokarem do Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu, pobliska Katedra Wawelska z Dzwonem Zygmunta oraz oczywiście Smocza Jama. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa opowieści o Smoku Wawelskim? Zapewniamy, że dzieciaki będą miały olbrzymią frajdę!

Koniecznie trzeba też zobaczyć Rynek z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką, a także ulicę Floriańską i Barbakan. Kraków słynie też z mnóstwa wspaniałych muzeów, można znaleźć coś odpowiedniego dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Jeśli martwicie się, że do Krakowa jest całkiem spory kawałek z Pomorza, możecie przestać. Autokary z przewozów autokarowych w Gdańsku są niesamowicie komfortowe, każdy będzie zadowolony!

Śladem Mikołaja Kopernika – Toruń

Innym polskim miastem, które zdecydowanie należy w swoim życiu odwiedzić chociaż raz, jest Toruń. Niektórzy nazywają go stolicą polskiego piernika, inni kojarzą go po prostu jako rodzinne miasto Mikołaja Kopernika. Jedno jest pewne – Toruń ma w sobie coś magicznego i sprawia, że chce się tam wracać! 

Gdy już wynajmiecie autokar w Gdańsku na wycieczkę szkolną, udajcie się koniecznie do Żywego Muzeum Piernika, gdzie uczniowie będą mogli własnoręcznie przygotować ten niesamowicie smaczny wypiek. Jeśli jednak ktoś woli pierniki jeść niż je przygotowywać, będzie całe mnóstwo okazji do kupna tych symboli Torunia.

Koniecznymi punktami wycieczki są oczywiście ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywa Wieża i Dom Mikołaja Kopernika. Warto także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy jego pomniku, a także przy Pomniku Filusia – psa znanego z komiksu, który wpisał się już na stałe w toruński krajobraz. 

Nie lada atrakcją dla zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych będzie Planetarium im. Władysława Dziewulskiego – Centrum Popularyzacji Kosmosu. Znajdują się tam wystawy interaktywne, które zainteresują każdego młodego człowieka. Z kolei seanse odbywające się w głównej sali Planetarium, potrafią być tak spektakularne, że zachwyceni będą też dorośli. 

 

krakow 1665093 640 - Polskie miasta idealne na wycieczkę szkolną

Które miasto wybralibyście na wycieczkę szkolną autokarem? Kraków i Toruń bardzo się od siebie różnią, ale w każdym z nich jest mnóstwo atrakcji i miejsc do zobaczenia. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się tam nudził, a jeśli skorzystacie z przewozów autokarowych w Gdańsku, podróż upłynie Wam niezwykle komfortowo i przyjemnie. To co? Czas zaplanować wycieczkę!