Połowa wakacji za nami – koniecznie odwiedź te miejsca! 

Posted by Dobrucki Team
Category:
5/5 - (6 votes)

Niestety – koniec wakacji nieubłaganie się zbliża! Nie możemy nic poradzić na to, ale możemy zadbać o najlepsze letnie wspomnienia. Nie wiemy jak Wy, ale sami najlepiej bawimy się na różnego rodzaju wyjazdach. W ten sposób możemy oczyścić głowę, oderwać się od codzienności. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was aż trzy ciekawe, niebanalne miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacji. Oczywiście – niezmiennie zachęcamy do skorzystania z naszych usług, jakim jest przewóz osób w Gdańsku. Zapraszamy!

maksym harbar hb1ezZohum4 unsplash - Połowa wakacji za nami - koniecznie odwiedź te miejsca! 

Miasteczko Bardo 

Otoczone Górami Stołowymi miasteczko Bardo jest znane ze swojego wyjątkowego uroku. Klimat jest niesamowity – a wielu turystów nawet o nim nie wie! Z jednej strony jest to ogromna zaleta, ponieważ nie jest tam tłoczno, z drugiej – szkoda, aby większa część społeczeństwa nie miała szansy przyjrzeć się temu pięknemu miejscu! 

W miasteczku można wejść na dwie góry – Górę Różańcową i Górę Bardzką. Po drodze odwiedzić można wiele malowniczych kapliczek. Jest co oglądać! Obawiasz się, jak dojechać? Pamiętaj: zawsze możesz skorzystać z naszych autokarów – wynajem autokarów w Gdańsku nie jest wcale drogi! 

Nie lubisz, gdy jest tłoczno? Wybierz Beskid Wyspowy

Skąd nazwa? Górskie pasma nie są tuż obok siebie, jednak przypominają odosobnione kopce. Stąd też przypominają wyspy na wodzie. Najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica. Znajduje się na niej wysoka wieża widokowa, skąd można podziwiać piękną scenerię. Nas to miejsce absolutnie zachwyciło – zachęcamy zatem i Was do zapoznania się z nim! 

W Beskidzie Wyspowym znajduje się też Ćwilin, Luboń Wielki – każda z tych gór jest zachwycająca i z pewnością dostarczy wielu estetycznych wrażeń. Jeśli zależy Ci na schronisku – wybierz Luboń Wielki, ponieważ to tam znajduje się jedyne w regionie. 

Chcesz odkryć tajemnicę? Odwiedź Podziemne Miasto 

Na Śląsku jest wiele miejsc wartych uwagi, jednak dziś chcieliśmy zwrócić uwagę na Podziemne Miasto Osówka. Jest to doskonała lekcja historii, co – jeśli podróżujesz z dziećmi, ale nie tylko – jest bardzo cennym doświadczeniem. 

Podziemne Miasto to jeden z wielu kompleksów stworzonych przez hitlerowców w ramach projektu RIESE. Co ciekawe – nie do końca wiadomo, jaką miało pełnić rolę. Fabryki broni? Po prostu – podziemnego miasta? Schronienie? A może miejsce tajnych eksperymentów? 

Jeśli więc lubisz ciekawe i niebanalne wycieczki – wiesz, gdzie jechać! 

freestocks Gqc1jl2kd1U unsplash - Połowa wakacji za nami - koniecznie odwiedź te miejsca! 

Pamiętaj – oferujemy wynajem autokarów w Gdańsku. Nasi kierowcy podróżują bezpiecznie, nie musisz się więc o nic martwić. Do letnich wycieczek autokar nada się szczególnie!