Podróż autokarowa z dziećmi

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Mając w perspektywie dłuższą rodzinną podróż często zastanawiamy się, jaki środek lokomocji wybrać. Samochód, autokar czy może pociąg? Firma Dobrucki działająca w obrębie Trójmiasta, ale świadcząca usługi na terenie całej Europy podpowiada, dlaczego warto wybrać podróż autokarową.

ramin talebi u b0jWnkgM0 unsplash - Podróż autokarowa z dziećmi

Atrakcyjna podróż autokarowa

Warto zapewnić dziecku miejsce przy oknie. Ciekawe widoki nie tylko umilają jazdę i skracają dziecku podróż, są również doskonałym pretekstem do wielu prostych podróżnych gier słownych. Podróż autokarem umożliwia dorosłym spędzenie aktywnego czasu z dziećmi, poczytania lub opowiadania bajek, wspólnej rozmowy i zabawy. 

Mając wolne od kierownicy ręce możemy także pomóc dziecku w jedzeniu czy piciu podczas podróży autokarowej. Warto pamiętać o spakowaniu do bagażu podręcznego niezbędnych akcesoriów, środków higienicznych, prowiantu, zabawek czy książeczek.

Wygoda, jaką daje autokar.

Niewątpliwą zaletą podróży autokarowej z dzieckiem jest dostępna na miejscu toaleta oraz kosze na śmieci. W przeciwieństwie do samochodu, w autokarze można rozprostować nogi, a nawet zdrzemnąć się razem z dzieckiem na rozkładanym fotelu. Zdecydowanie łatwiej nam też pomóc dziecku, które źle znosi jazdę.

Wózek z pewnością zmieści w luku bagażowym. Komfort podróży autokarem zapewnią klimatyzacja oraz czujniki wilgotności i temperatury. Roletki lub zasłony zamontowane w oknach odetną nas od oślepiającego słońca. W przeciwieństwie do pociągów, autokary nie są ograniczone dostępnością trakcji kolejowej i dojeżdżają do niemal wszystkich zakątków Polski i Europy.

Bezpieczeństwo w autokarze

Autokar jest dużo bezpieczniejszy niż przeciętny samochód osobowy, ma wzmocnioną konstrukcję, wiele z nich wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Posiadają także podwójne szyby, które dają nie tylko dodatkowe zabezpieczenie w razie wypadku, ale również izolują od gorąca oraz hałasu z zewnątrz. Przewozy autokarowe Gdańsk to gwarancja idealnego stanu technicznego autokaru, nad czym regularnie czuwa zespół specjalistów.

Autokary w Gdańsku są prowadzone przez przeszkolonych kierowców. Nie musimy się martwić o długość podróży czy przerwy na odpoczynek. Podróż autokarowa pozwala nam jako rodzicom uniknąć zmęczenia i rozkojarzenia przez hałasujące i domagające się uwagi dzieci, które siedzą na naszymi plecami.

annie spratt tG822f1XzT4 unsplash - Podróż autokarowa z dziećmi

Planując wakacje warto rozważyć podróż autokarową. Daje ona nie tylko większą swobodę rodzicom oraz komfort dzieciom, ale jest zwykle sporo tańsza niż podróż własnym samochodem osobowym.