Pociąg czy autokar – który środek transportu jest bezpieczniejszy w pandemii? 

Posted by Dobrucki Team
Category:
5/5 - (5 votes)

Pandemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do zmiany stylu życia. Teraz, jak nigdy dotąd, dbamy o swoje bezpieczeństwo. Zwracamy uwagę, gdzie przestrzegany jest reżim sanitarny, wybierając środek transportu również staramy się, aby było to miejsce, gdzie nie będziemy otoczeni zbyt dużą ilością ludzi. 

Nasze życia przeniosły się w nasze cztery ściany, ale czasem, mimo że nie jest to wskazane, musimy się przemieszczać! Podczas gdy obostrzenia są luzowane, nierzadko postanawiamy wybrać się w bezpieczne miejsca, jednak oddalone od domu. Nie zawsze możemy podróżować samochodem, pozostaje nam więc wybór: pociąg albo autokary w Gdańsku. Który z tych dwóch środków transportu jest bezpieczniejszy? Sprawdźmy! 

mitchell luo 4ZTZ5WhXJNM unsplash - Pociąg czy autokar - który środek transportu jest bezpieczniejszy w pandemii? Podróżowanie pociągiem – wady i zalety 

Pociąg jest zdecydowanie szybszym środkiem transportu. Jesteśmy jednak ograniczeni rozkładem jazdy i nigdy nie mamy pewności, ile osób znajdować się będzie w przedziale. Podczas gorszych momentów pandemii wiele przewoźników decydowało się wyłącznie na rezerwację co drugiego miejsca, jednak podróżując z rodziną na niewiele nam się to zda – w dalszym ciągu jesteśmy skazani na towarzystwo obcych, którzy niekoniecznie przestrzegali zasad reżimu sanitarnego! 

Zastanówmy się zatem, na czym zależy nam najbardziej – na szybszym dotarciu do celu, czy na zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

Wynajem autokarów w Gdańsku – najlepsza z możliwości? 

Decydując się na przewóz osób w Gdańsku czy Gdyni możesz mieć pewność, że pojazdy będą odpowiednio przygotowane. Przestrzegamy wszystkich zasad reżimu sanitarnego, a i nasi kierowcy są z nimi doskonale zaznajomieni. 

Wynajem autokarów w Gdańsku wiąże się z tym, że mamy pewność, z kim jedziemy. Nie zabieramy ze sobą obcych, więc jesteśmy w stanie skontrolować, czy ktoś z naszego otoczenia miał kontakt z osobą zarażoną. Możemy sami doskonale zadbać o to, aby każdy pasażer dokładnie zdezynfekował ręce i czy na pewno ma poprawnie założoną maseczkę. Co więcej, nie ogranicza Cię rozkład jazdy – to Ty decydujesz, kiedy jest zbiórka, kiedy wyjazd, a kiedy powrót! 

W tak ciężkich czasach niezbyt łatwo jeździ się na wycieczki. Jeśli więc mamy ku temu okazję, warto w stu procentach zadbać o bezpieczeństwo swoje i wszystkich dookoła. Warto dmuchać na zimne! Dlatego sami, mając do wyboru zakup biletu na pociąg czy wynajem przytulnego autokaru – zawsze wybierzemy tę drugą opcję. 

kilian seiler Mbfz0Lm2jr0 unsplash scaled - Pociąg czy autokar - który środek transportu jest bezpieczniejszy w pandemii? A tymczasem życzymy Państwu dużo zdrowia i… Bezpiecznych podróży!