Na co należy zwracać uwagę wynajmując autokar w czasie pandemii?

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Wydawać by się mogło, że pandemia już za nami – jednak nic bardziej mylnego. Prawda jest taka, że w dalszym ciągu należy stosować się do różnego rodzaju zaleceń. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych zasad, których należy przestrzegać podróżując, dbając o bezpieczeństwo własne i kierowcy! 

hand disinfection 4954840 1920 1024x683 - Na co należy zwracać uwagę wynajmując autokar w czasie pandemii?

Zasada pierwsza: dezynfekcja rąk

Mimo że autokary są porządnie dezynfekowane, każdy pasażer przed zajęciem miejsc powinien zadbać o to, aby zdezynfekować ręce. To samo tyczy się kierowców! Dodatkowo kierowca powinien zatroszczyć się o to, aby klamki były regularnie dezynfekowane. W pojazdach powinien znajdować się również płyn do dezynfekcji. Z pewnością pomoże to powstrzymać przenoszenie bakterii! 

Zasada druga: zakrywanie nosa i ust

Nawet jeśli autokarem podróżować będą domownicy czy współpracownicy, to i tak każdy powinien zakryć usta i nos. Chodzi tu również o bezpieczeństwo kierowcy, który również powinien nosić maseczkę! Z tego względu klimatyzacja i nawiew powinny być włączone przez cały okres trwania podróży. 

Zasada trzecia: miejsce w autokarze

Co prawda, jeśli chodzi o podróżowanie autokarami te restrykcje zostały zniesione, nie zaszkodzi, jednak jeśli co drugie miejsce w autobusie będzie wolne! Należy podejmować wszelkie środki ostrożności, aby nie dopuścić do zachorowań. 

Autokary w Gdańsku z pewnością są całkowicie bezpieczne – nasza załoga jest odpowiednio przeszkolona! Przewóz osób w Gdańsku jest całkowicie pozbawiony ryzyka. 

Pamiętajmy, że to wyłącznie od nas zależeć będzie nasze bezpieczeństwo! Nie wolno więc pomijać jakichkolwiek zasad. 

Zasada czwarta – nie podróżujmy przeziębieni 

Jesień już z nami, a co za tym idzie – okres obniżonej odporności. Zwłaszcza w obecnych czasach bardzo ważne jest, aby nie narażać innych! Dlatego, gdy gorzej się czujemy, a zwłaszcza gdy mamy podwyższoną temperaturę – trzeba koniecznie zostać w domu! 

Nie jesteśmy obecnie odpowiedzialni tylko za siebie, ale również za wszystkich wokół. Dlatego przy jakichkolwiek objawach choroby zadbajmy o to, aby nie narażać innych! 

Zasada piąta – unikajmy skupisk ludzi

A gdy w takich się znajdziemy – mimo przebywania na świeżym powietrzu nośmy maseczki. Nie kosztuje nas to wiele, a może naprawdę bardzo pomóc! Gdy później planujemy wycieczkę i podróż autokarem, bądźmy szczególnie ostrożni. 

mask 5503418 1920 1024x683 - Na co należy zwracać uwagę wynajmując autokar w czasie pandemii?

Życzymy sobie i Wam, aby pandemia skończyła się jak najprędzej. Z drugiej jednak strony – całkiem dobrze radzimy sobie w nowej rzeczywistości!