Gdzie warto udać się w podróż autokarem na przysmaki regionalne?

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Korzystając ze środka transportu, jakim jest autokar, możemy udać się na wspaniałe wycieczki krajoznawcze do wybranych miejsc Polski. Dziś przedstawiamy inny wariant wycieczkowy – podróż autokarem w poszukiwaniu przysmaków regionalnych.

75439291 735126730233015 2216015610758823936 n 1 1 1024x623 - Gdzie warto udać się w podróż autokarem na przysmaki regionalne?

Przewóz osób w Gdańsku może zorganizować taki wyjazd! Wszystko jest tworzone z myślą o smakoszach kulinarnych lubiących zwiedzanie. Oto kilka przykładów:

Suwalszczyzna

Tu znajdziemy przysmaki takie jak babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana oraz kartacze. Wszystkie dania oparte są na bazie naszych Polskich ziemniaków. Przewóz autokarowy w Gdańsku z przyjemnością poprowadzi taką wycieczkę i szybko znajdzie chętnego kierowcę. Kto by nie chciał zajadać się pysznymi daniami ziemniaczanymi podanymi na różne sposoby? Kartacze to rodzaj dobrze doprawionych dużych kul ziemniaczanych z nadzieniem mięsnym. Babka ziemniaczana, czyli zapiekane utarte surowe ziemniaki, które łączone są ze skwarkami. W połączeniu z zimnym napojem z bąbelkami dają niezapomniane doznania podniebienne. Kiszka zaś to rodzaj ziemniaków w jelicie wieprzowym, smażone z cebulką i boczkiem. Wszystko warte spróbowania!

Białowieża

Chyba każdy w swoim życiu był na wycieczce w Białowieży zobaczyć legendarne żubry. Teraz okazja może się powtórzyć, ale również ze względów kulinarnych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że można tam zjeść pyszne potrawy z mięsa żubra. Jest ono niezwykle aromatyczne i pyszne, warte ponownego odwiedzenia tamtych terenów. Drugim przysmakiem, znanym na Białowieży, są małe ziemniaczane kluseczki podawane ze śmietaną na słodko, czasem również z owocami. Jest to banalnie proste danie, ale zapada w pamięci na długo!

mXMTiIH0u0TvGXZaFl i9Vicjf5z j0rCoNZsnxJ rkVuxBDspqRnrskOc4roIBSPpKZ uEDkIPc4KQBgL4VqRkJVinCwxE7MjUs k153qGKIYE5hI68hGOot0ic2D7UQ5iuRoB9 - Gdzie warto udać się w podróż autokarem na przysmaki regionalne?

Podhale

Wynajem autokarów w Gdańsku to odpowiedni przewoźnik, który poprowadzi niezapomnianą wycieczkę na Podhale, na którym możemy znaleźć moskole. Są to placki z ugotowanych ziemniaków, wymieszanych z mąką i smażonych na blasze. Podawane są z oscypkiem z żurawiną, bądź do zupy borowikowej. 

Kolejnym znanym przysmakiem na Podhalu, są oscypki. Niezależnie, czy podawane jako dodatki do dań, przystawki, czy jedzone samodzielnie, zawsze smakują tak samo wyśmienicie!
Jako główne danie na Podhalu polecamy kwaśnicę. Rzadko kto umie odtworzyć prawdziwy jej smak, dlatego jest tak rozpoznawalnym daniem regionalnym.

Lubelszczyzna

Odwiedzając Lubelszczyznę, czy to podczas wycieczki do Kazimierza Dolnego, czy w inne miejsce, warte spróbowania są cebularze. Jest to rodzaj placków z mąki pszennej z cebulą i makiem. Smakują wspaniale i są przysmakiem niejednego turysty. Autokary w Gdańsku polecają się na takie wycieczki!

seqZdb3TY8Eo3HFumOSpoQhMksqu3tGtY h1C1GFDoSPTboCZs2w2ADkZLFR88UhcaHbmMSLCN317WXDOzDYiQY6b4X87zl4oc3CkC1CNTCbyRlvoQzx4fK6lhPrK3QTB3swVLPH - Gdzie warto udać się w podróż autokarem na przysmaki regionalne?
  • Wielkopolska

Rogale świętomarcińskie – każdy słyszał ich nazwę, choć niekoniecznie kojarzy z oryginalnym smakiem. Wypiekane od ponad 150 lat w Poznaniu, charakteryzują się nadzieniem z białego maku, orzechów, okruszków biszkoptu i jajek. Z wierzchu polane są lukrem i posypane orzeszkami. Całość podkręca marcepanowy aromat. Zdecydowanie są warte przejechania tylu kilometrów, dla poznania ich prawdziwego smaku!