Chcesz zostać kierowcą autokaru? Czy posiadasz te 5 najważniejszych cech?

Posted by admin
Category:
5/5 - (7 votes)

Bycie kierowcą to bardzo odpowiedzialna i niekiedy stresująca praca, szczególnie jeśli chodzi o kierowcę autokaru. Z racji trudności wykonywanego zawodu, który wiąże się z godzinami spędzonymi za kierownicą, niekiedy bez możliwości postoju w dogodnych warunkach, czy ciągłej jazdy po słońcu bądź w ulewny deszcz, kierowcaprzewozów autokarowych w Gdańsku, musi zmierzyć się z ogromną odpowiedzialnością. To wszystko ma wpływ na komfort psychiczny kierowcy. Największym jednak ciężarem, z którym codziennie ma on do czynienia, jest zapewnienie bezpieczeństwa osób będących pasażerami. Jakie zatem cechy powinien posiadać kierowca autokaru?

34241 large 1024x538 - Chcesz zostać kierowcą autokaru? Czy posiadasz te 5 najważniejszych cech?

1.   ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Autokary w Gdańsku posiadają najlepszą flotę pracowniczą, jeśli chodzi o kierowców autokaru. Najważniejszą cechą, jaką musi posiadać każdy pracownik, jest odpowiedzialność. Kierowca ma świadomość, że w jego rękach leży nie tylko los własny, ale także i kilkudziesięciu innych osób, czasem nawet i dzieci.

2.   REFLEKS

Kierowca zmaga się niekiedy z trudnymi warunkami atmosferycznymi, które znacznie utrudniają widoczność i ograniczają pole widzenia drogi. Są to ciężkie warunki pracy, a każdy kierowca w takich przypadkach musi wykazać się szybkością reakcji. W nagłych przypadkach nie ma czasu na zastanawianie się, co będzie lepszym rozwiązaniem. W jego rękach leży los całego autokaru.

3.   OPANOWANIE

Przewóz osób w Gdańsku dokłada wszelkich starań, by osoby korzystające z naszych usług czuły się bezpiecznie. W pracy kierowcy, stresujące sytuacje, zdarzają się wcale nie rzadko. Osoba prowadząca autokar musi wykazać się opanowaniem, gdyż wprowadzanie niepotrzebnego zamieszania, czy wpędzanie się samemu w gorszy stan psychiczny, nie sprzyja kontroli nad kierownicą.

4.   PODZIELNOŚĆ UWAGI

Prowadząc autokar, kierowca musi liczyć się z tym, że oprócz zdolności dobrego prowadzenia autobusu, musi mieć podzielność uwagi. Podczas wycieczek, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że zaczepianie kierowcy, ciągłe wypytywanie o postoje czy długość trasy, pogarszają skupienie, a co za tym idzie, może to prowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Kierowca musi wykazać się dużą podzielnością uwagi, tak by zaspokoić potrzeby pasażerów i zarazem zapewnić bezpieczną jazdę.

5.   ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE

Zdrowie psychiczne i fizyczne to najważniejsze cechy porządnego kierowcy autokarów. To on ponosi konsekwencje wszystkich czynów, więc zawsze musi być trzeźwy i wypoczęty. Wszelkie dolegliwości zdrowotne w trakcie drogi mogą powrócić ze zdwojoną siła, zatem nie można pozwolić sobie na nawet małe dysfunkcje.

Wynajem autokarów w Gdańskuz należytą starannością dobiera swoich pracowników i stara się dbać o nich. Praca kierowcy jest niezwykle ciężką i odpowiedzialną pracą, a my posiadamy samych takich pracowników. W naszej branży nie można pozwolić na choćby małe odstępstwa od reguły.