5 błędów popełnianych podczas wakacji

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Sezon wakacyjny w pełni! To jest niewątpliwie nasz ulubiony okres. Piękna pogoda, urlopy, możliwość wyjazdów. Opalanie się (nie zapominajmy o filtrze!), kąpiel w morzu i basenie – czekamy na to cały rok! Są jednak pewne błędy, które mogą nam uprzykrzyć wyjazd – a można ich uniknąć. Zapraszamy do lektury!

2019People Children Family with a small child walking along the beach 135533 29 - 5 błędów popełnianych podczas wakacji

Po pierwsze: krem z filtrem! 

Pierwszego dnia na plaży zapominamy o kremie i w rezultacie kilka pierwszych dni cierpimy, bo mamy spalone ramiona! Należy na to bardzo uważać. Mimo pochmurnego nieba też możemy boleśnie odczuwać skutki promieniowania UV. Krem z filtrem należy trzymać zawsze przy sobie – po paru godzinach należy go zaaplikować ponownie! Jest to niewielki wysiłek, ale robi ogromną różnicę! 

Po drugie: źle dobrany transport

Podróżując samochodem może i jest nam wygodnie, ale czasem możemy mieć ogromny kłopot! W miastach często jest kłopot z parkingiem. Albo nie da się znaleźć miejsca parkingowego – albo ceny są kosmicznie drogie! Warto więc zastanowić się nad podróżą autokarem. Przewóz osób w Gdańsku jest świetnym pomysłem! Oszczędza czas, który zmarnowalibyśmy na szukanie miejsca do zaparkowania. 

Autokary w Gdańsku można wynająć bez żadnego problemu – nie jest to też drogie! 

Po trzecie: kłótnie

W wakacje warto emocje trzymać na wodzy – nikt nie ma przecież złych intencji! A kłótnie potrafią zepsuć niejeden wyjazd. Można tego uniknąć! Pamiętajmy, że na wakacje przyjeżdżamy przede wszystkim odpocząć. Wszystkie złe emocje zostawmy więc w domu! 

Po czwarte: brak planu

Fajnie jest się całkowicie zrelaksować, ale również warto od czasu do czasu coś zobaczyć! Kiedy każdy członek rodziny ma na wakacje inny pomysł, mogą pojawić się zgrzyty. Kiedy opracujemy plan wcześniej, możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu! Co więcej, z wakacji skorzystamy na sto procent. Fajnie jest spędzić dzień na plaży, ale aktywne spędzanie czasu może być jeszcze przyjemniejsze! 

Po piąte: pogoda

Na to rzecz jasna absolutnie nie mamy wpływu. Mamy jednak wpływ na to, jakie ubrania ze sobą zabierzemy, buty i na to, żeby stworzyć plan awaryjny! Jeśli podczas wyjazdu nad morzem będziemy mieć złą pogodę – warto pójść coś zwiedzić w okolicznej miejscowości. Czasami też zmuszeni jesteśmy zostać w hotelu czy pensjonacie. Tutaj też możemy miło spędzić czas z rodziną – zaopatrzmy się więc w gry planszowe! 

wave 5255593 960 720 - 5 błędów popełnianych podczas wakacji

Urlop powinien być wypoczynkiem! Postarajmy się więc zrobić wszystko, by taki był. Zadbajmy o to, co możemy – by zapewnić sobie wyjątkowy wyjazd, który pozwoli nam naładować baterie!