3 pomysły na wycieczkę szkolną

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, dlatego dziś przygotowaliśmy dla Państwa aż trzy wspaniałe miejsca na wycieczkę szkolną! 

Jak wiadomo, w dobie pandemii nie powinno się za bardzo przemieszczać, przebywać w miejscach, gdzie znajdą się tłumy ludzi. Dlatego dziś przygotowaliśmy takie miejsca, które z pewnością będą atrakcyjnym kierunkiem na jednodniową (i nie tylko!) wycieczkę i co ważniejsze – z dala od dużych skupisk ludzi! 

poland 3695628 1920 300x199 - 3 pomysły na wycieczkę szkolną

Świdnica – odkryj Dolny Śląsk! 

To urokliwe miasteczko na Dolnym Śląsku znajduje się niedaleko Wrocławia. Można zobaczyć tam Katedrę – piękny, gotycki kościół, który naprawdę robi wrażenie. Co ciekawe, z zewnątrz jest gotycki, od wewnątrz – barokowy. 

W tym mieście znaleźć można również Kościół Pokoju, największą barokową świątynię w Europie! Wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Oprócz takich zabytków Świdnica posiada uroczy rynek – można również wybrać się na wieżę ratuszową, skąd rozpościerać się będzie widok na całe miasto. Doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę! 

Przylądek Stilo – najpiękniejsza plaża w Polsce

W tym miejscu znaleźć możecie spektakularną latarnię morską, która wzniesiona była ponad sto lat temu. Jest bardzo charakterystyczna. Z pewnością jest to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić! 

Jeśli zależy nam na miejscach z dala od tłumów, to jest właśnie to! W sezonie nie znajdziemy tutaj wielu turystów – a co dopiero poza sezonem! Warto wybrać się tutaj chociażby po to, aby pocieszyć się urokami polskiego morza, które z pewnością może konkurować z każdym innym! 

Wybierając się na wycieczkę warto rozważyć autokary w Gdańsku. Wynajem transportu pozwoli w stu procentach cieszyć się wycieczką! 

Gdańsk – jest co robić! 

Gdańsk jest z pewnością miastem, w którym zdecydowanie jest co robić! Szereg muzeów, zabytków z pewnością sprawi, że nikt nie będzie się tu nudzić. Warto skorzystać z opcji, jaką jest przewóz osób w Gdańsku – w ten sposób z pewnością zaoszczędzimy mnóstwo czasu i tym samym będziemy mogli zwiedzić jeszcze więcej! 

Co najbardziej lubimy w Gdańsku? Rzecz jasna, plaże (kąpielisk do wyboru mamy aż sześć!), ale także teatry (Teatr Wybrzeże czy Gdański Teatr Szekspirowski), Filharmonia i Opera Bałtycka. Zawsze warto zobaczyć również muzea, które Gdańsk nam oferuje, ale także zabytkowe kościoły i inne atrakcje. Z pewnością jest co robić! 

gdansk 3625496 1920 300x199 - 3 pomysły na wycieczkę szkolną

To już wszystko, co dla Państwa przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że wybiorą Państwo którąś z naszych propozycji na kierunek wycieczki szkolnej!