3 ciekawe miejsca do odwiedzenia w lipcu

Posted by Dobrucki Team
Category:
Ocena

Lipiec jest zdecydowanie najcieplejszym miesiącem w Polsce. Należy to wykorzystać! Upały co prawda nie sprzyjają długim spacerom – chyba że po lesie – właśnie dlatego w tym czasie najmocniej polecamy sprawdzić, jakie piękne jeziora i plaże oferuje nam Polska. Zaczynamy!

177110 - 3 ciekawe miejsca do odwiedzenia w lipcu

Jezioro Koronowskie

Po prostu – zachwycające! To malownicze miejsce, położone w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko miejscowości Koronowo jezioro, urzeka przyjezdnych swoim pięknem. Fakt, że całe jest zalesione i posiada mnóstwo wysp, zatok i dzikich nadbrzeży sprawia, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych jezior w całej Polsce! 

Co więcej, w okolicy również czeka nas wiele atrakcji! Fani historii na pewno chętnie odwiedzą Koronowo – malownicze miasto z zaskakującą historią, Pieczyska – dzielnica miasteczka, która posiada największą w okolicy bazę sportów wodnych. Co więcej – jest tam możliwe wyczarterowanie jachtu! 

Jest to świetne miejsce na wypad pod namioty. Warto skorzystać z opcji, jaką daje wynajem autokarów w Gdańsku. Nie musimy martwić się o bagaż, drogę, o nic! Rodzinny camping to świetny sposób na spędzanie czasu razem. 

Świnoujście

Bez wątpienia posiada najpiękniejszą, polską plażę. To miasto może się poszczycić piękną promenadą, a także fascynującą przeszłością! Znajduje się tam bowiem Fort Gerharda, czyli jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Miejsce pełne jest wyjątkowym eksponatów, a także znane jest z rewelacyjnego jedzenia, jakie można tam dostać!  

W Świnoujściu możemy również zwiedzić Podziemne Miasto Wolin, latarnię morską oraz Stawę Młyny. Jest co oglądać! 

Jednak, jak wspomnieliśmy – w lipcu, najcieplejszym miesiącu, nie wolno zapominać o wylegiwaniu się na plaży! A ta jest naprawdę wyjątkowa. Warto skorzystać z oferty, jaką mają autokary w Gdańsku. To dobry pomysł, żeby zapewnić sobie odpowiedni transport! 

Kaszubski Park Krajobrazowy 

Ten położony 45 km od Gdańska malowniczy teren jest położony nad wodą! Także idealnie spełnia warunki dzisiejszego wpisu. Szlak wodny obejmuje 14 jezior. Jest w czym wybierać! Niekoniecznie możemy wypoczywać wyłącznie nad wodą. Są możliwe też spacery po górskich terenach! Świadczy to o tym, że Kaszubski Park Krajobrazowy jest naprawdę wyjątkowym miejscem. Sprawdź dostępny przewóz osób w Gdańsku – to na pewno pomoże Ci zaplanować idealną wycieczkę! 

rP6cyS4BAIck7EkLtwMUSXzY7CtActBqlmXltcheK4mvWYGzScgu65OTul3LiwFoTIKct7CasmP09ustOXLohIe20hr9plEE7ys1Uc37qvx5LpEdFuXTDwR50EwsozpX1VV4HWDC - 3 ciekawe miejsca do odwiedzenia w lipcu

Ten park krajobrazowy jest chętnie odwiedzany przez turystów. Nic dziwnego! Zachwyca przyrodą, różnorodnością, torfowiskami i bukowymi lasami!